1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

Nowe książki w bibliotece

Nasze gimnazjum, tak jak i pozostałe szkoły prowadzone przez Miasto Lubartów, uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.

Dzięki temu programowi biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele poszukiwanych przez młodego czytelnika tytułów. Zakupione przez nauczycieli bibliotekarzy pozycje (w sumie ponad 700 pozycji) - to nowości o bardzo różnorodnej treści. W związku z czym każdy czytelnik, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, ma szansę znaleźć coś dla siebie. Od pasjonatów fantastyki, fantasy czy książek science fiction, przez miłośników książek z tzw. dreszczykiem, książek przygodowych, historycznych, wojennych, aż do osób, które podczas czytania lubią się wzruszyć. Dziewczęta z chęcią przeczytają więc książki psychologiczne, obyczajowe, o codziennych sprawach nastolatków, pierwszych uczuciach, w których być może odnajdą rozwiązanie swoich problemów. Wspólnie z bohaterami książek będą mogły bliżej poznać problemy współczesnej młodzieży, i te szkolne, i te bardziej osobiste.

Mamy też coś wyjątkowego dla klas językowych, to głównie dla nich zakupiliśmy literaturę piękną w języku angielskim. Nie przerażajcie się! Jest to wersja skrócona i dostosowana do waszych możliwości językowych, więc z pewnością sobie z nimi poradzicie, a przy okazji sprawdzicie znajomość języka obcego w trochę innej sytuacji niż na lekcjach.

Zatem już dziś, jeśli jeszcze nie trafiliście do biblioteki i nie wiecie o naszych nowych książkach, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Nie będziecie żałować!

Ewa Abramek, nauczyciel bibliotekarz

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©