1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

Sejmik Dzieci i Młodzieży Miasta Lubartów

23 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządów Uczniowskich szkół w ramach Sesji Sejmiku Dzieci i Młodzieży Miasta Lubartów.

Tym razem naszą szkołę reprezentowali: Kacper Piliszko(IIIa), Mateusz Snopkowski (IIIa) i Julia Purc (IIa) wraz z opiekunem, panią Moniką Fedorowicz.

   Program spotkania obejmował dwa główne punkty. Pierwszym z nich było spotkanie z wolontariuszkami oraz ich podopiecznymi ze schroniska dla psów w Nowodworze pod tytułem „Różne oblicza wolontariatu” . Dziewczyny w niezwykle ciekawy sposób opowiedziały o swojej pracy wolontariackiej w schronisku oraz uświadomiły wszystkim że adopcja psa to wielka odpowiedzialność. Zachęciły do wsparcia ośrodka i zwierząt poprzez uczestnictwo w cotygodniowym wyprowadzaniu psów na spacer czy też poprzez ofiarowanie akcesoriów lub karmy dla zwierząt. Przedstawiciele szkół lubartowskich w ramach wsparcia schroniska zobowiązali się do końca marca br. przeprowadzić zbiórkę rzeczy w swoich szkołach. Na koniec tej części spotkania dziewczyny zaprezentowały wszystkim jakie sztuczki potrafią wykonać ich pupile. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem niezwyklej więzi która łączyła te zwierzęta i ich właścicielki oraz że tak „zwykłe” psy potrafią robić tak niezwykłe rzeczy.

   Kolejna część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu na drogach. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, nadkom. Marka Bociana. Pan nadkomisarz udzielił zebranym wielu cennych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze, a także udzielił odpowiedzi na wszystkie nurtujące uczestników pytania.

   Spotkanie zakończyło się krótkim przemówieniem pana Tadeusza Matwiejczyka, założyciela Sejmiku, który podziękował uczestnikom za udział w Sesji oraz zaprosił w imieniu członków RELAKS-u wycieczkę do Sernik z okazji nadchodzącego Dnia Wiosny.

Monika Fedorowicz

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©