1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

Feel the spirit of America, czyli Tydzień Amerykański w naszej szkole

W dniach 6-10 marca 2017 uczniowie naszej szkoły mieli okazję ,,poczuć” Stany Zjednoczone na wyciągnięcie ręki dzięki zorganizowaniu Tygodnia Amerykańskiego. Nauczyciele języków obcych przygotowując kolejny już tydzień tematyczny chcieli przypomnieć najważniejsze fakty i przybliżyć ciekawostki dotyczące największego kraju Ameryki Północnej. Uczniowie uczestniczyli w specjalnych lekcjach kulturowych poświęconych geografii, historii i realiom Stanów Zjednoczonych oraz przygotowywali swoje własne prezentacje. Mogli także zapoznać się z amerykańską literaturą w wersji oryginalnej – na specjalnej wystawie zgromadzono wiele książek, albumów i opracowań z różnych dziedzin. Na koniec reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w konkursie wiedzy o USA, podczas którego rozwiązywali zestaw 30 pytań testowych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się np. wiedzą o tym, z jakiego miasta wywodzi się muzyka jazz and blues i ile lat trwała Wojna Domowa (Civil War). Najlepszym okazał się Maciej Furtak z klasy III a uzyskując tytuł Laureata I stopnia. Laureatami II stopnia zostali: Bartosz Marzec kl. I b, Jakub Machoś kl. I d, Michał Muzyka kl. II a, Ela Wojciukiewicz kl. III b i Jakub Jezior z klasy III a. Tytuł Laureata III stopnia przypadł w udziale Laurze Florek i Gabrysi Wojtaś z klasy II b oraz Julii Purc kl. II a i Bartoszowi Kołodziejczykowi z I b. Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Podczas Tygodnia Amerykańskiego zostały także zaprezentowane dwa uczniowskie projekty edukacyjne: ,,Za co świat podziwia Amerykę?” oraz ,,The Presidents of the United States and their influence on the history of America”.

Sylwia Lipiec

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©