1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

"Projekt Bakcyl" w Gimnazjun nr 2

W kwietniu i maju uczniowie klas IIa oraz IIc uczestniczyli w cyklu czterech lekcji przeprowadzonych w ramach Projektu Bakcyl organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości. Zajęcia poprowadził pracownik jednego z lubelskich banków, pan Andrzej Meksuła.

 Każde spotkanie rozpoczynało się i kończyło krótkim quizem, dzięki któremu uczestnicy mogli sprawdzić co wiedzą o finansach oraz czego nauczyli się na zajęciach.

Na pierwszej lekcji zatytułowanej „Twoje pieniądze” dowiedzieliśmy się jak sporządzać budżet, planować wydatki i dlaczego warto posiadać fundusz bezpieczeństwa.

Lekcja druga („Pożyczaj z głową”) mówiła o tym na co warto wziąć kredyt, jak wybrać ten najbardziej korzystny oraz dlaczego karty kredytowej nie należy używać do wypłat pieniędzy w bankomacie

Na kolejnych zajęciach („Mądre inwestowanie”) uczniowie poznali różnicę między oszczędnościami i inwestycjami, dowiedzieli się czym są profile inwestowania, jakie ryzyko się z nimi wiąże oraz ile można zyskać reinwestując zyskii.

Ostatnie zajęcia („Finanse na całe życie”) pokazywały w jaki sposób zmieniają się nasze osobiste finanse przez całe życie. Uczniowie pracowali w grupach, przyporządkowując wydatki i dochody do kolejnych etapów życia człowieka. Zajęcia te stanowiły podsumowanie całego cyklu.

Wszystkie lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy brali aktywny udział w dyskusjach. Zdobyte w ten sposób informacje na pewno zostaną przez nich wykorzystane w przyszłości.

Katarzyna Skubiszewska

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©