1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

Klasy gimnazjalne realizują program TalentowiSKO

Nie tak dawno, bo 12 czerwca br., delegacja Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie, w towarzystwie przedstawicieli lubartowskiego Banku Spółdzielczego odbierała dyplom i nagrody za zajęcie II miejsca w kraju w Programie TalentowiSKO, a już startuje w kolejnej, V edycji tego programu.

Wyjaśniając, TalentowiSKO to Program Banków Spółdzielczych z Grupy BPS kierowany do uczniów w każdym wieku, od szkoły podstawowej po maturzystów. Uczy systematycznego oszczędzania, gospodarowania finansami, pokazuje pozytywne wzorce, uczy przedsiębiorczych postaw. Program uświadamia uczniom, że dzięki oszczędzaniu, wiedzy i pracy możliwa jest realizacja marzeń i życiowych planów.

Tym razem, pod hasłem „Spółdzielnia dobrych serc”, młodzież z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, będzie pozyskiwała fundusze na wybrany cel, wspierający lokalną społeczność. Dysponujący już pewnym doświadczeniem uczniowie opracowali szczegółowy plan działania. Chcą zaangażować całą społeczność szkolną, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców miasta, a także nawiązać współpracę z różnymi instytucjami. W planach mają organizację warsztatów rękodzieła, kiermaszów świątecznych, loterii, stref zdrowia, aukcję gadżetów pozyskanych od sponsorów, zbiórkę surowców wtórnych. Zebrane środki przeznaczą na remont i adaptację jednego z pomieszczeń szkolnych na międzypokoleniową świetlicę kreatywną i jej wyposażenie.

Ponadto w ramach programu będą się odbywały lekcje tematyczne propagujące oszczędzanie a także dotyczące zagadnień związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z usług bankowych. Działania nasze wspiera Bank Spółdzielczy w Lubartowie, który patronuje naszemu konkursowi.

Małgorzata Wysoczyńska

Copyright 2016©