1nowel.jpgkarmelka_puchar.pnglistopad.pngmarsz.pngslubowanie.png

Po przygodę do Lublina

Dnia 23 listopada bieżącego roku klasy IIb i IIIb z naszej szkoły wraz z wychowawczyniami wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Lublina. Pierwszym punktem było odwiedzenie i zobaczenie, jak działa Centrum Brytyjskie UMCS, które współpracuje z British Council. Znajduje się tu również biblioteka z bogatym księgozbiorem literatury anglojęzycznej i materiałów dydaktycznych. Pani pracująca w centrum opowiedziała nam, jak działa ta instytucja i jak urozmaicić naukę języka angielskiego oraz uświadomiła, jak ważna jest znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach i zachęciła, żebyśmy nie kończyli swojej przygody z nauką języka po maturze. Dowiedzieliśmy się, że w Centrum Brytyjskim możemy zdawać egzaminy na certyfikaty, które określają, na jakim poziomie posługujemy się językiem angielskim.

W tym samym miejscu mogliśmy wysłuchać ciekawego wykładu o Irlandii, połączonego z wystawą Celtyckie odrodzenie - Celtic Revival przygotowaną we współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się, że nie wszystkie mity o Irlandczykach są prawdziwe. Pan Krzysztof Nowacki w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o swoim zamiłowaniu do tego kraju oraz o przygodach, które go spotkały podczas pobytu w Irlandii. Dzięki jego wykładowi wiemy już, dlaczego Irlandczycy mają rude włosy, że są bardzo bezpośredni a zarazem życzliwi i mile nastawieni do turystów.

Po zaczerpnięciu obszernej wiedzy na temat Irlandii część grupy udała się do siedziby Let Me Out - Escape Room, gdzie czekała na nas wspaniała przygoda. Byliśmy zmuszeni do współpracy, logicznego myślenia oraz walki z upływającym czasem. Cała zabawa polegała na rozwiązywaniu zagadek, dzięki którym mogliśmy wydostać się z zamkniętych pokoi. Na przejście wszystkich etapów gry mieliśmy 60 minut. Wydawałoby się, że jest to całkiem sporo czasu, ale nie wszystkim udało się wyjść przed czasem. Po świetnej zabawie pracownicy LetMeOut zrobili chętnych grupkom zdjęcia pamiątkowe, które będziemy mogli zobaczyć na ich stronie na Facebooku. Kiedy ‘odhaczyliśmy’ z listy Escape Room, udaliśmy się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. Pani Anna Oleszek, która nas oprowadzała po bibliotece, opowiadała nam o najbardziej wartościowych i najstarszych jej zbiorach, pokazała książki nawet z XVI w., które wbrew pozorom były w bardzo dobrym stanie. Jako ciekawostkę, mogliśmy zobaczyć miniaturkę książki oraz olbrzymią księgę, która ma 2006 stron. Dowiedzieliśmy się, że w tej bibliotece znajdują się nie tylko książki, ale też różnego rodzaju grafiki, mapy, dokumenty i pamiątki po mieszkańcach Lubelszczyzny.

Myślę, że wyjazd podobał się każdemu ze względu na jego różnorodność.

Aleksandra Lato (kl. IIIb)

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©