Karmelka

Słodki pączek w tłusty czwartek, czyli Pączkożerca 2017

Tego dnia w Gimnazjum nr 2, już po raz czwarty, odbył się konkurs w jedzeniu pączków na czas. W tym roku padł rekord w ilości uczestników, bowiem do konkursu przystąpiło 26 uczniów oraz 7 nauczycieli.

Pączkożercy do zjedzenia mieli tylko jednego pączka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, iż musieli go zjeść jak najszybciej, a podczas jedzenia nie mogli używać rąk. Uczestnicy konkursu, ostrzeżeni przez jego organizatorkę panią Małgorzatę Wysoczyńską – opiekunkę Spółdzielni Uczniowskiej "Karmelka", o konsekwencjach związanych z przyjęciem 600 dodatkowych kcal przystąpili do zaciętej rywalizacji. Jednak tak naprawdę była to wspólna zabawa integrująca uczniów i nauczycieli.

Najszybciej z pączkami poradzili sobie ubiegłoroczni zwycięzcy konkursu - pan dyrektor Sławomir Zdunek i uczeń klasy IIIa Łukasz Kubera. W nagrodę, oprócz tytułu Pączkożercy 2017,Łukasz otrzymał talon o wartości 20 zł do realizacji w szkolnym sklepiku. A każdy z biorących udział w zabawie nauczycieli otrzymał talon na dożywotnie korzystanie ze szkolnej siłowni, sukcesywnie doposażanejw sprzęt w ramach TalentowiSKA.

Małgorzata Wysoczyńska

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2016©